Noc Dzień

O nas

Dostarczamy sprzęt i oprogramowanie, traktując indywidualnie potrzeby każdego Klienta

Co robimy?

Firma Balta powstała w 1989 roku. Pierwsze doświadczenia zdobywaliśmy w przełomowym dla Polski okresie, współpracując z nowopowstającymi firmami, otwartymi na szeroko rozumianą informatyzację. Od początku istnienia naszej firmy dostarczamy sprzęt i oprogramowanie, traktując indywidualnie potrzeby każdego Klienta. Skupiając się na osiągnięciu dominującej pozycji w zakresie dystrybucji sprzętu komputerowego i oprogramowania rozpoczęliśmy własną produkcję komputerów i serwerów.

Historia

W roku 1998 powstaje pierwsza wersja witryny internetowej firmy Balta. W czasach gdy niemal wszyscy korzystali z połączeń modemowych dla dostępu do Internetu, uruchomienie strony internetowej było wielkim osiągnięciem. Nasza witryna jest jedną z pierwszych uruchomionych w Trójmieście i jedną z najstarszych witryn sklepów komputerowych.

Jak działamy?

Zakup sprzętu komputerowego to początek współpracy z naszymi Klientami. Dział Serwisu firmy Balta oferuje pomoc w rozwiązywaniu problemów ze sprzętem, rejestruje także wszystkie sugestie Klientów, które są następnie uwzględniane w procesie produkcji. Dzięki staraniom naszych serwisantów Klienci bardzo wysoko oceniają ich profesjonalizm i zaangażowanie.

Dlaczego warto?

Dokładamy starań, aby Klient postrzegał nas jako partnera na drodze swojego rozwoju. Bardzo dynamiczny rynek wymaga od nas nieustannej nauki i zwiększania kompetencji naszych pracowników. Są oni naszym największym kapitałem i dlatego nie boimy się nowych wyzwań.

Dane firmy

BALTA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
80-257 Gdańsk
ul. Słowackiego 37K

NIP: 584-274-16-33
REGON: 361504821
Numer KRS: 0000558074
Nr konta bankowego: ING Bank S.A. 82 1050 1764 1000 0090 3061 5547

Korzyści ze współpracy z nami

Dzięki zbudowaniu sieci sprzedażowej i serwisowej czynnej 7 dni w tygodniu, jesteśmy w stanie zaoferować pomoc techniczną każdego dnia.

Oferowane przez nas produkty pochodzą z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych. Kupując u nas możesz liczyć na najwyższą jakość. Jako producent komputerów, serwerów oraz stacji graficznych dajemy na nasze produkty gwarancję 36 mcy !

Najpopularniejsze produkty mamy na naszych magazynach zlokalizowanych w Gdańsku, Gdyni i Wejherowie. Dzięki temu dostawy w Trójmieście jesteśmy w stanie wykonać nawet tego samego dnia, a wysyłka poza Gdańsk dociera do klienta następnego dnia roboczego!

Nasz zespół czeka na zadanie od CIEBIE. Jesteśmy chętni podjąć każde wyzwanie informatyczne.

Od ponad ćwierćwiecza dostarczamy naszym klientom towar najwyższej jakości. W tym czasie dorobiliśmy się tysięcy zadowolonych klientów. Dołącz do tego grona i TY!

Historia witryny Balta.pl

1998 o nas

1998 – Historyczne początki

W roku 1998 powstaje pierwsza wersja witryny internetowej firmy Balta. W czasach gdy niemal wszyscy korzystali z połączeń modemowych dla dostępu do Internetu, uruchomienie strony internetowej było wielkim osiągnięciem. Nasza witryna jest jedną z pierwszych uruchomionych w Trójmieście i jedną z najstarszych witryn sklepów komputerowych. W 1999 roku uruchomilismy nasz pierwszy sklep internetowy, w którym znalazły się opisy produktów wraz ze zdjęciami i klienci mieli możliwość składania zamówień przez stronę.

2001 o nas

2001 – Druga wersja

W roku 2001 powstaje druga, całkowicie nowa wersja sklepu internetowego. Witryna wzbogaca się o możliwość śledzenia losów zamówień. Bogactwo doskonale opisanej oferty przyciąga wielu internautów.

balta2003 o nas

2003 – Wygoda, szybkość, integracja

Zimą 2003 roku udostępniamy kolejną odsłonę naszego sklepu internetowego. Jest ona w pełni zintegrowana z wdrożonym przez nas w listopadzie 2002 roku systemem klasy ERP. Obsługa zamówień zostaje w pełni zautomatyzowana, z tygodnia na tydzień nasza oferta ulega poszerzeniu. W porozumieniu z producentami powstają pierwsze wirtualne stoiska producentów. Udostępniamy kolejne funkcjonalności ułatwiające korzystanie ze sklepu internetowego. Klienci jeszcze chętniej korzystają z naszych zasobów i znajdują pomoc w rozwiązywaniu swoich problemów informatycznych.

balta2006 o nas

2006 – Łatwość obsługi i wyszukiwania

W roku 2006 witryna internetowa przechodzi gruntowny lifting poprawiający czytelność i funkcjonalność. Korzystając z najnowszych rozwiązań technologicznych, poprawiono wiele mechanizmów wewnętrznych witryny, ułatwiających wyszukiwanie i dostosowanie witryny do indywidualnych potrzeb klientów.

balta2009 o nas

2009 – Indywidualne potrzeby – Balta2B

Pod koniec 2009 roku powstaje wydzielona część witryny przeznaczona dla potrzeb klientów biznesowych i instytucjonalnych firmy. Spełnia ona specyficzne wymagania tej grupy klientów, dzięki czemu możliwa jest integracja witryny z systemami klientów.

balta2011 o nas

2011 – Użyteczność, użyteczność, użyteczność

Premiera zupełnie nowej witryny. Ponieważ oparta jest o całkowicie nowy silnik bazy danych i najnowsze rozwiązania programistyczne, witryna została napisana całkowicie od początku. Przy opracowywaniu nowej strony, szczególną uwagę zwróciliśmy na jej użyteczność. Potrzeby naszych klientów zmieniały się na przestrzeni ostatnich lat. Nasza nowa witryna w pełni odpowiada na te potrzeby. Jest łatwa w obsłudze, intuicyjna i zawiera wiele opisów kompletnych rozwiązań.

balta2019 o nas

2019 – Urządzenia mobilne i pełna responsywność

Nasza strona doczekała się dostosowania do urządzeń mobilnych. Sprawdzenie naszej oferty stało się  możliwe na każdym urządzeniu. Dodaliśmy szereg nowych kanałów płatności i wiele dodatkowych informacji o produktach.

balta2022 o nas

2022 – Przyśpieszamy i ciągle usprawniamy

Solidne unowocześnienie naszej witryny. Nowa wyszukiwarka, wygodniejsza prezentacja produktów i dziesiątki dalszych usprawnień. Dzięki optymalizacji strona wyraźnie przyśpieszyła, nawet w godzinach największego szczytu. Możemy spełniać wszystkie oczekiwania nowych Klientów.