4K UltraHD

Nowa jakość. Monitor 4K – czym się wyróżnia?

Monitory 4K to doskonały sprzęt, który sprawdza się w profesjonalnej obróbce zdjęć, a także w zadaniach związanych z postprodukcją filmową. Jednak już co najmniej od kilku lat takie monitory wybierane są również przez graczy oraz osoby, które chcą cieszyć się doskonałą jakością oglądanych filmów i seriali. Co je wyróżnia i jakie zalety mają takie monitory?

Co wyróżnia monitory 4K?

Pod określeniem 4K kryje się po prostu możliwość wyświetlania obrazu w wysokiej rozdzielczości. Jeśli chodzi o telewizory i właśnie monitory wynosi ona 3840×2160 pikseli. Pierwsza liczba dotyczy poziomu, druga pionu. Jeśli mamy monitor komputerowy 4K to mamy możliwość oglądania i wyświetlania obrazów w jakości takiej, jak w kinie. Cechują się wysokimi możliwościami związanymi z odwzorowaniem obrazu rzeczywistego, w związku z czym doskonale sprawdzają się w profesjonalnej obróbce zdjęć oraz materiałów wideo. Dla miłośników gier jest to wyjątkowy sprzęt, gdyż pozwala zatrzeć granice pomiędzy światem wirtualnym a rzeczywistym i dać niesamowite doznania w czasie zabawy.

Musimy pamiętać jednak, że nie wystarczy kupienie jedynie monitora 4K. Aby móc w pełni wykorzystać jego możliwości musimy mieć odpowiednią kartę graficzną oraz oczywiście mocny procesor. W związku z tym musimy mieć po prostu doskonale połączony zestaw komputerowy, który pomoże nam cieszyć się doskonałym obrazem.

Czy warto zdecydować się na monitor 4K?

Jeśli dysponujemy odpowiednim sprzętem lub kupujemy go w komplecie to jak najbardziej tak. Pamiętajmy również, że konieczne jest tu przeznaczenie znacznego budżetu. Jednak jest to rozwiązanie technologiczne, które bardzo zmienia sposób postrzegania gier i oglądanych filmów. Różnica w porównaniu do monitorów o niższej rozdzielczości może być naprawdę ogromna. Z pewnością taki monitor przypadnie do gustu wielu osobom i jest elementem tego, jak w przyszłości każdy z nas będzie korzystał z sieci i przeglądał media. Monitor 4K obecnie jest użytkowany przez określone grupy jednak z pewnością jest wart naszej uwagi.