Noc Dzień

Wyświetlanie 1–15 z 86 wyników

Zasilacz awaryjny do serwera

Potrzebujesz zasilacza awaryjnego UPS, który podtrzyma nawet energochłonne serwery? Oferowane przez nas baterie są przystosowane do dużych obciążeń i działają w środowiskach operacyjnych osiągających temperaturę nawet 40 stopni Celsjusza. Dzięki wysokiej mocy rzeczywistej naszych produktów zapewnisz stabilne zasilanie wielu urządzeniom sieciowym. W przypadku awarii długi czas podtrzymywania i bardzo szybkie przełączanie pozwoli Ci na zakończenie pracy oraz wykonanie wszystkich procedur bezpieczeństwa.

Oferowane przez nas zasilacze awaryjne do serwerów możesz zamontować w szafie serwerowej i dodatkowo wyposażyć je m.in. w moduły akumulatorowe, które będą mierzyć czas podtrzymania w godzinach.

Sterowanie ręczne lub zdalne

Żeby sterować pracą zasilaczy do serwerów, nie musisz nawet wstawać z fotela. Nasze produkty można podłączyć do sieci i obsługiwać je zdalnie za pomocą komputera. Jeśli jednak będziesz musiał udać się do serwerowni, szybko zaprogramujesz baterie za pomocą przejrzystych wyświetlaczy LCD i dużych, wyprofilowanych przycisków.

Na co zwrócić uwagę, kupując zasilacz awaryjny do serwera?

Moc – zanim kupisz zasilacz, przelicz średnie zapotrzebowanie na energię wszystkich urządzeń sieciowych, a następnie wybierz taką baterię, której moc będzie nieco większa niż uzyskany wynik. W obliczeniach należy uwzględnić moc rzeczywistą zasilacza.

Czas przełączania – jest to czas reakcji zasilacza na zmiany w dostawie energii. Powinien być jak najkrótszy, bo dzięki temu bateria będzie w stanie szybciej zminimalizować skutki awarii.

Czas podtrzymywania akumulatora – czas ten jest potrzebny, żeby zakończyć pracę i wykonać procedury bezpieczeństwa. Warto wybrać urządzenie, które przy 100% obciążeniu będzie w stanie zapewnić energię przez co najmniej 10 minut.

Czym jest zasilacz UPS?

Zasilacz UPS, nazywany również baterią lub zasilaczem awaryjnym, to urządzenie, które podczas nagłej przerwy w dostawie energii elektrycznej ochroni maszynę, do której jest podłączony przed awarią i zapewni jej dostęp do prądu. W ten sposób bateria nie tylko zabezpiecza serwery przed uszkodzeniami, ale także gwarantuje bezpieczeństwo danych, które są w nich przechowywane.

W jaki sposób zasilacz chroni urządzenia sieciowe? Serwery są podpięte do instalacji elektrycznej i zasilane pozyskaną z niej energią. Kiedy nastąpi nagła przerwa w dostawie prądu, bateria wykryje to i szybko odetnie serwerom dostęp do elektryczności, a sama stanie się zapasowym, bezpiecznym źródłem zasilania.