Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Komputer dla grafika

Szukasz komputera do grafiki, który pozwoli Ci na płynną pracę w kilku wymagających programach jednocześnie? W naszej ofercie znajdziesz stacje graficzne wyposażone w potężne podzespoły takie jak 24-rdzeniowe procesory firmy Intel czy dyski systemowe zapisujące dane w tempie ponad 3 GB/s. Bezpieczeństwo wszystkich przechowywanych plików zagwarantują Ci macierze RAID, którymi możesz zasilić wybraną stację do grafiki. Podzespoły naszych maszyn są zamknięte w obudowach zapewniających bardzo dobry poziom chłodzenia. Wszystkie produkty dostępne w naszej ofercie są objęte gwarancją.

Zaprojektuj stację graficzną od A do Z

Przeglądasz oferty, szukając stacji graficznej, ale żadna z nich nie wydaje Ci się wystarczająco dobra? Sklep Balta oferuje Ci możliwość skonfigurowania własnej stacji w oparciu o dostępne podzespoły. Wybierz kartę graficzną, procesor oraz rodzaj pamięci i dostosuj sprzęt do swoich potrzeb!

W każdej zakładce produktowej znajduje się konfigurator, który umożliwi Ci zaprojektowanie zestawu “od A do Z”. To oznacza, że z jego pomocą możesz skonfigurować nie tylko to, co znajdzie się w obudowie stacji graficznej, ale także dobrać osprzęt taki jak klawiatura czy mysz.

Co to jest stacja graficzna?

Stacja graficzna na pierwszy rzut oka przypomina standardowy komputer desktopowy. Obie te maszyny różnią się jednak tym, co znajduje się w ich obudowach, czyli podzespołami. W stacjach do grafiki montowane są potężne komponenty, które umożliwiają płynną i szybką obsługę bardzo wymagających programów np. do grafiki wektorowej czy projektowania przestrzennego. Z tego powodu z maszyn tych najczęściej korzystają projektanci, inżynierowie oraz programiści.

Przykładowo karty graficzne takie jak Intel Core i7 zamontowane w stacjach roboczych przez użytkowników domowych są uważane za bardzo wydajne rozwiązanie. Na osobach korzystających ze stacji graficznych taki podzespół nie zrobi jednak żadnego wrażenia, ponieważ ich maszyny są wyposażone w części kilkakrotnie przewyższające wydajnością komponenty instalowane w komputerach do użytku domowego.

Stacja graficzna

Komputer stacjonarny lub laptop służą przede wszystkim do pracy oraz rozrywki. Jednak niektórzy użytkownicy oczekują od swojego sprzętu czegoś więcej. To właśnie dla nich powstały stacje graficzne. Tego typu urządzenia zostały stworzone dla osób, które mają większe wymagania względem sprzętu. Stacja graficzna przyda się przede wszystkim grafikom.

Stacja graficzna jest podobna do komputera, lecz posiada inne parametry. W urządzeniach tego typu znajdziesz m.in. najwyższej klasy procesor, pamięć RAM oraz kartę graficzną. Warto także wspomnieć o bezpieczeństwie danych. W stacji graficznej występuje tzw. macierz RAID. Dwa niezależne dyski są swoimi kopiami. Dzięki temu te same dane zapisywane są na obu dyskach. W razie awarii jednego z dysku, możesz pracować na drugim. To znacznie ułatwia pracę. Stacja zapewnia także odpowiednią ochronę danych w przypadku ataku z zewnątrz. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami!