Noc Dzień

Wyświetlanie 1–15 z 27 wyników

Czytnik kart pamięci

Chciałbyś mieć możliwość przesyłania zdjęć oraz filmów na komputer? Umożliwi Ci to czytnik kart pamięci. To niewielkie urządzenie, które mieści się w dłoni, może odczytywać dane zapisane na różnych rodzajach nośników danych m.in. SSD, Micro SD czy MMC. Dzięki wysokiej prędkości transferu naszych czytników będziesz w stanie przesłać nawet 400 MB danych w czasie sekundy. Oferowane przez nas urządzenia korzystają ze złącz USB 2.0 oraz 3.0 i są kompatybilne z najnowszymi systemami operacyjnymi takimi jak Windows 10, Windows 7, IOS, czy Linux. W asortymencie sklepu Balta znajdziesz zewnętrzne czytniki kart pamięci oraz czytniki wewnętrzne – montowane w obudowie komputera.

Dwa rodzaje czytników

Zewnętrzny czytnik kart pamięci – czytniki zewnętrzne to urządzenia przenośne, które można podłączyć do dowolnego komputera czy telewizora (o ile ma on odpowiednie złącze). Ich ogromną zaletą jest rozmiar; można je bowiem przenosić w portfelu i używać niemal w każdym miejscu.

Wewnętrzny czytnik kart pamięci – urządzenia te są montowane wewnątrz komputera i podłączane do płyty głównej. Umożliwiają przesyłanie danych bezpośrednio do pamięci danej stacji roboczej. Ich dodatkową zaletą jest to, że montując je w obudowie, zwiększa się ilość gniazd USB.

Przed zakupem takiego czytnika należy sprawdzić, czy będzie on kompatybilny z płytą główną zamontowaną w stacji roboczej.

Po co kupować czytnik kart pamięci?

W kamerach, aparatach czy telefonach pliki są zapisywane na tzw. zewnętrznych kartach pamięci. Najczęściej, aby je przesłać do komputera, trzeba podłączyć do niego dane urządzenie za pomocą kabla. Jeśli jednak nośnik przechowujący dane jest rozładowany albo zepsuty, to jedynym sposobem na odczytanie zapisanych na karcie pamięci informacji jest podłączenie jej do czytnika. Dzięki niemu możliwe jest szybkie przesyłanie i odczytywanie plików z samej karty, bez potrzeby uruchamiania nośnika danych. Co ważne, czytniki kart pamięci są wyposażone w specjalne oprogramowanie szyfrujące – chroniące wszystkie pliki.